Компресорне обладнання та особливості його використання
Створення ставка – перший етап перетворення дачної ділянки. Однак цим не закачуються роботи. Найскладніше настає після, коли потрібно регулярний і якісний догляд. Він складається з декількох чинників – чистоти води, контролю флори і створення сприятливої атмосфери для фауни. Тому обов'язковим до придбання є повітряний компресор для ставка, що забезпечує прозорість та насичення води киснем. Ознайомившись з асортиментом продукції легко помітити, що у продажу існують різні види і моделі таких девайсів. Як не помилитися з вибором – розповімо далі.
Рибам потрібен кисень
Правильне функціонування штучного ставка буде можливо у разі встановлення фільтрів та спеціального обладнання. Особливо це актуально, якщо ви збираєтеся запустити у водойму рибу. Тоді, крім повітряного компресора для септика, доведеться купити аератор і нагрівач, який буде регулювати температурний режим у ставку.
Навіщо необхідний компресор, якщо рибки і так отримують живильні речовини і доступ до кисню? Справа в тому, що штучна водойма розрахований на певний, фіксований кількість представників фауни. І чим більше з'являється особин, тим тісніше їм. Спостерігається дефіцит кисню та інших поживних речовин. Цю проблему якраз і вирішує компресор, створюючи і підтримуючи екосистему, аналогічну природною, всередині водойми.
Робота компресора:
-
Забезпечення рівномірного прогріву води. Оптимальна температура досягається за рахунок постійного перемішування водних мас. Верхні теплі шари замінюються нижніми, холодними.
-
Збагачення верхніх шарів води киснем і, тим самим, уповільнення розмноження органіки на поверхні.
-
Призупинення росту і розмноження водоростей.
-
Перешкоджає замерзанню води та зберігає життя риб в холодну пору року.
Принципи роботи компресора
Компресори відносять до класу пневмоінструментів. Об'єктом надходження води вважається сам ставок. Конструкція приладу складається з корпусу (зазвичай з металевих сплавів, стійких до корозії або пластика) і двигуна всередині нього. Важливо відзначити, що для підключення компресора знадобиться доступ до мережі електричного напруги. Тому перед покупкою слід переконатися, що на ділянці є вільний доступ до мережі. Чим сучасніший і функціональний компресор, тим простіше його експлуатація і навпаки.
Головне, щоб прилад справлявся зі своїм завданням – постачав водойму киснем. Принцип його роботи в літній та зимовий період розрізняється. Якщо в теплу пору року досить регулярно перемішувати воду, не дозволяючи їй застоюватися, то взимку буде потрібно створення незамерзаючого ділянки або лунки, в якій будуть жити риби.
Популярні типи компресорів:
-
донні;
-
поверхневі.
Они отличаются между собой не только внешним видом, но и принципом работы. Поверхностные модели плавают по водной глади. Однако, они заметны глазу, поэтому могут нарушить визуальную концепцию. Донные, в свою очередь, располагаются близ водоема и маскируются под декоративный элемент. Обогащение кислородом происходит через шланги с насадками, которые проходит по дну пруда. Человеку видны лишь пузырьки воздуха, появляющиеся на поверхности воды.
Вибираючи компресор можна не переживати. Адже це універсальне обладнання, яке справляється зі своїми завданнями незалежно від кліматичних та погодних умов. Це довговічні й надійні прилади, які прослужать не один рік. Вони практично не видають шуму під час роботи, витримують температуру води і повітря нижче нуля.